Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Nov.

Sliby, přehánění, lži, všeho bude více než dost. Na povrch však budou vyplouvat dávná tajemství a potlačená traumata, hlavně ze vztahu otec-dcera. Více v novém astrotipu.

 


Fuk Luk Sau

Publikováno: 19.12.2012

Postavy Fuk Luk Sau jsou troj-symbolem vyjadřující vědomosti, zdraví a úspěch. Fuk Luk Sau jsou v Asii nesmírně rozšířeným symbolem, kterému se dostává velkého respektu a úcty. Symbolicky jsou zdrojem harmonie, požehnání a lidského tepla.Fuk_Luk_Sau

Nemají náboženský význam, jako spíše lidský, nestaví se jim oltáře ani se božsky neuctívají. Jsou lidskými symboly zdraví, úspěchu, vlivu, zajištění a sjednocení.

Fuk

Fuk představuje šťastný, úspěšný život a přináší dar štěstí. Na jeho pravé paži bývá znázorněno dítě nesoucí ingot případně jen ingot samotný. Ingot symbolizuje bohatství. Fuk je patronem šťastné rodiny a dětí.

V pravé ruce nese svitek všech moudrostí, který symbolizuje vzdělanost, učenost a inteligenci. Moc energie Fuk se projevuje v komunikaci, řešení problémů i vztahových záležitostí.

Fuk vůbec nadmíru podporuje a chrání vztahy v rodině, mezi dětmi a rodiči, ale zahrnuje do svého vlivu také přátele a příbuzné. Fuk je studnicí moudrosti, pečující o opravdové vztahy, štěstí rodiny a vašich dětí.

Luk

Luk zajišťuje násobení hojnosti, přináší sílu, sebevědomí a prosperitu. Asiaté věří, že moc a peníze jsou dvě strany téže mince, a proto Luk nosí oficiální klobouk vysokého Mandarína a Ru yi, žezlo moci, v pravé ruce. Někdy drží velký ingot, symbol bohatství.

Luk má na starost hmotné zajištění rodiny, majetek, peníze i vliv rodiny coby spolku. Proto se trojice Fuk Luk Sau často objevuje v rodinných firmách, u živnostníků i velkých podnikatelů.

Luk stojí uprostřed. Dohlíží nad kariérou, prací nebo podnikáním a zajišťuje dostatek příjmů domácnosti.

Sau

Sau je ochráncem dlouhověkosti. Zlatá broskev, kterou drží, symbolizuje klidné stáří. Sau se opírá o Dračí hůl, která je symbolem používaným proti nemocem. K tomu také pomáhá Wu lou, jež je na holi připevněno.

Sau dohlíží na to, aby bylo zajištěno a ochráněno pevné zdraví, odolnost psychická i fyzická. Ochránce zdraví Sau se stará o to, aby každý člen domácnosti měl dostatek vnitřních sil k plnohodnotnému, dlouhému životu.

Dále by vás mohlo z Feng shui zajímat:

Další články o Feng shui.

Článek o Wu Lou.

E-shop s Feng shui talismany a symboly.

Zpět

© 2018 Copyright a grafika Zuzana Musilová