Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Cesta meditace

Publikováno: 11.10.2010

Buddha řekl: „Kdo hledá štěstí, může je skutečně nalézt, pokud se hledání věnuje."

Buddha_budhaProč meditovat? Co mi meditace přinese, co mi to dá? Mohou být otázky, které si kladete. Zeptejte se jinak. Co v životě hledám? Co mi chybí?  K čemu jdu, za čím, kam směřuji? Každý v životě něco hledá. Lásku, radost, víru, odvahu, spokojenost, naději, Boha, odpuštění, důvěru, svobodu... Co hledáte vy?

Většina lidí se domnívá, že nový vztah, nový dům, práce, peníze, cestování, jim dá, co hledají. Jakmile však získají, co chtěli, jakmile dojdou k cíli, zjistí, že nenašli, co hledali. Proč? Hledali špatně. Hledali kolem sebe, co nosí celou dobu v sobě.

Představte si předmět svého hledání (lásku, svobodu, štěstí, víru...) jako světlo. Můžete rozsvítit všechny lampy na světě, přesto nenajdete své světlo. Světlo, které hledáte, můžete rozsvítit pouze v sobě. Proto vám chybí, i když svítí všechny lampy na světě. Každý má své světlo v sobě. Jen ho najít.

Meditace je cestou, jak najít, co hledáme. Skupinové meditace jsou zejména pro začátek velmi dobré, protože síla koncentrace je mnohem větší a meditace, tedy vaše hledání, o to snadnější. O meditaci, o způsobu hledání, o cestě nejde pouze číst. Je potřeba se na cestu vydat. Je nutné začít hledat. Je nezbytné meditovat.Cesta_meditace

Skvělé je meditovat a učit se meditace s někým, kdo již našel, kdo již ví, kdo již medituje. Takových lidí je neuvěřitelně málo a jsou velmi vzácní. Proto přicházeli na svět mudrci, učitelé, proroci, kteří ostatní učili, jak se modlit, jak meditovat, jak se vydat na cestu. Z tohoto důvodu se pak lidé vraceli do kostelů, chrámů, ášramů, klášterů a hledali své odpovědi. Někteří odpověď našli, jiní ne. Nejde si o hledání smyslu života, o lásce, víře, svobodě jen povídat, číst, diskutovat. To nefunguje! Je nevyhnutelné radost, důvěru, odpuštění prožít. Teprve potom se stanou skutečností.

Všechno, co hledáte je uvnitř a čeká to jen na vás. Vaše nitro čeká, že je navštívíte, až se spřátelíte, až vám bude moci dát vše, co má pro vás nachystané. A vy stále nejdete. Lidé dnes již zapomněli na cestu do nitra. Zapomněli na nitro, zapomněli na sebe. Je nejvyšší čas začít hledat. Velmi často pomůže, když víte, že v tom nejste sami. Zjištění s sebou přináší velkou úlevu, ale také naději, že půjde-li vás více, najdete cestu snadněji.

Skupinové meditace vám nabídnou prostředí, kde víte, že nejste sami. Zažijete jistotu, že někdo před vámi po cestě již šel a došel až k cíli, našel, co hledal. I na vás čekají odpovědi, nálezy, poklady. Čekají, až přijdete, najdete je a vyzvednete si je. Jediné, co musíte udělat, je vydat se na cestu. Vykročit na cestu meditace. Začít meditovat.

Mohlo by vás také zajímat na téma Meditace:

Termíny na skupinové meditace. Klikněte.

Co se děje během meditace.

Přihláška na skupinovou meditaci. Uveďte termín meditace.

Další články na téma Meditace.

Zpět

© 2023 Copyright a grafika Zuzana Musilová