Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Královská cesta tarotu

Publikováno: 19.03.2010

Tarot je nazýván královskou cestou koloběhem života a smrti, která obsahuje zákony moudrosti, učenosti i mystiky. Královskou cestu najdete také v psychologii, kde o ní učil Freud jako o cestě do nevědomí neboli podvědomí. Nevědomí je část lidské duše, temná stránka osobnosti, kterou si neradi připouštíme, např. touhy, pudy, vášně, které sice dodávají našemu životu energii, ale je potřeba mít tuto hnací sílu pod kontrolou a umět ji usměrňovat. Cestu k tomuto podvědomému světu skrze sny nazval Freud Královskou cestou do nevědomí. Sny jsou v podstatě jemné filmy natočené nevědomím a promítané na plátně vědomí.

Podvědomí je zásobárnou obrovského množství informací, např. vzpomínek, pocitů, souvislostí, vjemů, názorů, reakcí, které na nás zpětně působí a ovlivňují naše myšlení, chování a prožívání. V podvědomí je také původ šestého smyslu, intuice.

Nevědomé informace lze rozdělit do jednotlivých „skupin“ nazývaných archetypy, jejichž projevy najdeme v mýtech, náboženství, filozofii, umění, literatuře, astrologii, tarotu. A právě symbolickou cestou tarotů se můžeme projít po královské cestě do podvědomí a nalézt odpovědi, rady, pomoc, které hledáme. Doporučení a pomoc nabízené tarotem jsou jedinečné, procházka po královské cestě se může stát hlubokým prožitkem, jenž vás naplní moudrostí a objasní doposud skryté souvislosti a zákonitosti.

Příklad, proč se objednat na výklad Tarotů.

V podvědomí může např. vzniknout silný odpor, který cítíte k někomu, něčemu, který si vědomě nemusíte vůbec uvědomovat. Tento pocit se však snaží na sebe upozornit, zejména pokud se pokoušíte jej ignorovat nebo překonat, proto se změní jeho energie, psychická síla pocitu, která na vás působí. Vy ji pocítíte jako bolest, únavu, smutek, nebo dokonce jako nutkání a potřebu dělat zdánlivě divnou, neobvyklou činnost nebo se chováte jinak nevysvětlitelně. Na objasnění, co se s vámi i kolem vás děje, na zjištění příčin i na nalezení pomoci potřebujete nestranný náhled do situace a výklad od nezúčastněného poradce.

 

Mohlo by vás zajímat o výkladu karet Tarot:

Objednávka výkladu karet. Klikněte.

Další články o Tarotu. Klikněte.

Zpět

© 2021 Copyright a grafika Zuzana Musilová