Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Astrotipy

Co přinese nastávající úplněk nebo novoluní? Doporučení, co dělat a jak náročné období několika dnů kolem úplňku a novoluní zvládnout. Astrotipy jsou uveřejňovány zde a na Tree of Spirit.

 

8.8.2021 Novoluní

Novoluní ve Lvu nastává v kvadratuře na Urana, proto můžete cítit větší podrážděnost než jindy. Nervozita a vnitřní neklid nedovolí se vnitřně uvolnit, což může být zdrojem nejrůznějších nepříjemností, roztržek i hádek s druhými. Možná máte problém vydržet sami se sebou a toužíte někam zmizet nebo ode všeho alespoň na chvíli utéct.

Na druhou stranu si můžete povšimnout silné tužby po lásce a propojení s partnerem. Pocit vnitřní prázdnoty, osamělosti a nespokojenosti ovšem stojí v protikladu neomezené volnosti, svobody a nezávaznosti. Najít rovnováhu mezi svobodou a závazkem, mezi uvolněnou radostí a zodpovědnou organizovaností se zdá být nemožné.

Mysl je zastřena rozporuplnými pocity. Nicméně právě nyní je vhodný čas pro její kultivaci. Možná jste v poslední době zapomněli snít stejně jako všímat si, co se opravdu děje ve vašem životě. Zůstali jste ponořeni do pomíjivých okolností a víru událostí, což vás svedlo dál od vaší podstaty. Možná právě utkvělá myšlenka, vnucované názory nebo překroucené představy zmátly mysl natolik, že opustila vlastní pravdy a uvěřila cizím pravdám. Je čas vrátit se k sobě, k tomu, co je důležité, skutečné a pravdivé pro vás.

Právě kvůli opouštění obecně přijímaných názorů na to, co se děje kolem vás, se můžete dostávat do sporu s ostatními. Narazíte na jejich bariéru, kterou vystavili, aby ochránili cizí pravdy, které nejsou dostatečně silné na to, aby zvládly nápor hlubších pravd. Je jednodušší schovat se za cizí názor, obzvláště je-li sdílený většinou než zůstat věrný svým zásadám, pravdám či názorům.

Nestabilita, chaos a předrážděnost jde ruku v ruce s nervozitou, neklidem a úzkostí. Neznamená to však, že máte svou pravdu vyjadřovat za všech okolností. V současné době není vhodné vyjadřovat své pravdy otevřeně a hlasitě, protože na sebe jen zaměříte vzrůstající vlnu nepřátelství a agrese, když se stavíte proti překrouceným faktům, k nimž se uchylují druzí.

Také to neznamená, že máte nečinně vyčkávat. Účinnější však bude pěstovat flexibilitu, kreativitu, a udržovat otevřenou, jasnou mysl. Změna je nevyhnutelná, ale je třeba najít cestu, kdy můžete zůstat věrní sami sobě a nepodvolovat se svévoli jiných. Samozřejmě, že každý má jiné cíle, jiné důvody, jiné způsoby dosažení. To je v pořádku. To, co je důležité, je rozvoj osobního vědomí a sebeuvědomění.

Nastává období zkoušek odolnosti, kdy řada okolností přitvrdí a je třeba se připravit také na možné ztráty. I proto je důležité posilovat mysl, aby zůstala otevřená, jasná, inovativní a rozvíjet ducha, aby se dokázal držet pravdy, lásky a opravdových, skutečných hodnot.

 

Astrotipy

7.12.2018 Nov

Adventní novoluní dá průchod vzteku, zlosti, agresivitě. Nov ovlivní nejvíce kvadratury od Marse a Neptuna, což se projeví v manipulativních praktikách. Bohužel se mnoho situací bude tvářit jinak, než jaké jsou ve skutečnosti.

Projeví se sobectví, touha po moci a paranoia. Značné budou také výbuchy vzteku, nepolevující podrážděnost a sklon užívat nečestných praktik k dosažení či prosazení svého. U více introvertních typů lidí se vliv novoluní projeví nespokojeností, depresí, sklonem k pomluvám a manipulacím.

Stručně by se dalo říct, že dobré kvality budou vnímány jako slabost, případně budou laskaví lidé schválně zneužíváni pro svou dobrotu a přátelskost. Převládnou energetičtí upíři, tedy lidé, kteří z vás snadno a rychle vysají radost, energii, dobrou náladu.

Je třeba být v následujících dnech opravdu opatrnější a více pečovat o své bezpečí. Zneužití bude mít širokou paletu projevů od zneužití laskavosti, finančního tlaku, ale i použití násilí nebo sexuální zneužití.

Snažte se vyhnout špatným, toxickým prostředím, nenechat se vyprovokovat a spíše se spoléhejte na logiku selského rozumu než se nechat unést falešnými představami, které budou zatemňovat úsudek.

 

7.11.2018 Nov

Novoluní přinese výraznou citlivost a vnímavost. Budete momentálně více citliví až alergičtí na nejrůznější podněty. Díky tomu by mohlo dojít k rychlejšímu přetížení jemného nervového aparátu, což se projeví mimo jiné jako větší únava až vyčerpanost. Naštěstí pomůže vědět, že je třeba více odpočívat, zvolnit a v následujících dnech neopomíjet pitný režim.

Silně emocionální reakce by vás neměly překvapit u lidí kolem, ale ani u vás samotných. Přecitlivělost bude způsobena zjemněním psychického aparátu. Můžete si všimnout zesílené empatie i chuti pomáhat druhým. Možná se dokonce budete věnovat nějakému druhu charity.

Vynoří se možná již zapomenuté sny a vzpomenete si na odložené plány, které se zdály být příliš velkolepé, než aby se jich dalo dosáhnout. Nicméně následující dny přinesou možnost tyto sny a plány nejen oprášit, ale také začít realizovat. Bude to také díky tomu, že si uvědomíte jejich důležitost a význam, který pro vás mají.

Budete mít chuť udělat něco dobrého a smysluplného. Pochopíte svou vlastní hodnotu a místo ve světě.  Zesílí sebedůvěra a pocit vyššího plánu, osudu, cesty, kterou uskutečňujete. Novoluní odhalí mnoho skrytého, odloženého kvůli nepříjemným pocitům, které nedovolovaly projevit váš potenciál. S pomocí empatie, schopnosti porozumět, pochopit, vnímat druhého, přichází také příležitost pohnout se dál z místa, které vás drželo jako vězně v minulosti a brzdilo váš život.

Dostane se vám šance prolomit bariéry, které vás oddělovaly od sebe sama, od druhých lidí i od života. Vše proběhne jemně až nepostřehnutelně a změnu si proto možná uvědomíte až s odstupem času.

Novoluní v neposlední řadě přeje vztahům a protne cesty lidem, kteří k sobě patří. Všímejte si lidí, kteří nyní vstoupí do vašeho života. Bude docházet k osudovým setkáním i událostem, které vás nasměrují na správnou cestu.

 

24.10.2018 Úplněk

Úplněk nastává ve znamení pohodlného Býka, který má rád věci, tak jak jsou, zejména když mu vyhovují nebo je na ně alespoň zvyklý. Úplněk ovšem nastává v konjunkci s Uranem, který přináší nestálost, náladovost, nervozitu a nechuť se k čemukoli vázat. Býkovi vládne Venuše, jež stojí v opozici k Luně i Uranovi. Venuše naznačuje, že hlavní konflikt nastane v oblasti vztahů a financí. Naštěstí více stability, pořádku, jasnosti a praktičnosti vnáší do celé situace trigon od Saturna, který usměrňuje všechny zmíněné aspekty.

Konstelace úplňku prozrazuje, že v následujících dnech, týdnech se necháte snadno strhnout nebo unést, a to čímkoli od naprosté nejistoty až po nadšené vzrušení. Saturn prozrazuje, že ačkoli se situace ve vztahu nebo v oblasti financí bude zdát být nyní jakkoli nejistá nebo vrtkavá, nedělejte unáhlená rozhodnutí. Situace se může nečekaně rychle změnit a odhalit příležitosti, které s sebou přináší. Řešení bude praktické s trvalým výsledkem. Takže neztrácejte hlavu a nenechte se strhnout panikou.

Ve vztahu může dojít ke zvratu. Situace nahrává flirtování, seznamování, protože vás bude lákat touha poznat něco nového, něco jiného. Tyto zkušenosti mohou být omezené na následující dva týdny, proto nečekejte, že nová, i když slibně vyhlížející, vzrušující, elektrizující známost se vyvine v něco víc. V existujících vztazích můžete s partnerem zkusit experimentovat v intimní sféře, což přinese oživení a pomůže uspokojit chuť po něčem novém.

Chuť okusit něco nového a vzrušujícího se však může přenést i do jiných oblastí. Zejména finance se nabízí. Objeví se příležitosti, jak rychle zbohatnout a téměř obratem proměnit investici ve značný zisk. Na takové příležitosti buďte opatrní. I zde Saturn ukazuje, že zisk je možný, ale bude pomalejší, i když na druhou stranu stabilnější a trvalejší, pokud vsadíte na trpělivost a nenecháte se strhnout vidinou okamžitého zisku.

Luna v Býku je sice svou povahou klidná až flegmatická a snese hodně. Na druhou stranu, když pohár přeteče, vidí jen rudě. Jelikož stojí Luna v konjunkci s Uranem, budou vaše reakce v následujících dnech hodně impulzivní a výstřední. To může přilít olej do ohně, pokud se např. v rodině nebo ve vztahu objeví napětí či hádky. Pokud však nasměrujete vášnivost a nespoutanost do erotických hrátek s partnerem, váš vztah jenom získá.

Venuše zesílí potřebu lásky, pozornosti, péče, ale zesílí také vnitřní konflikt mezi bezpečím a rizikem, cudností a vášnivostí, důvěrou a žárlivostí. Vnitřní konflikt se budete snažit utišit jídlem, sladkostmi, nakupováním nebo alkoholem. Výhodnější je však lásku a pozornost zaměřit sami na sebe, věnovat si péči a začít pracovat na vnitřním napětí, které z uvedeného konfliktu pramení. Posílíte tak svůj vztah s partnerem včetně pocitu bezpečí, důvěry a lásky. Uvedeným způsobem otevřete vztahu nové stadium, které bude hlubší, opravdovější a trvalejší.

Tendence rozptýlit svou pozornost a odklonit ji od skutečně důležitého, co vyžaduje vaši pozornost, bude nyní veliká. Budete hledat rozptýlení, potvrzení, uspokojení venku. Pokud však svou pozornost zaměříte dovnitř, udržíte klid, trpělivost a nenecháte se strhnout pomíjivou povahou rozptýlení, výsledek poznáte na svém vztahu, rodinném zázemí, financích i pocitu ukotvení, že někam patříte, máte své místo a důležitost ve světě.

Využijte vzrušující vlivy úplňku toužící po nových prožitcích hravým způsobem, ale zůstaňte věrni svým hodnotám a osvědčeným receptům na zdravý vztah i finance. Nenechte se unést vášní, která vás teď snadno zanese daleko od bezpečného přístavu. Namísto toho vneste novou energii do vztahu, kterému tak upevníte základy, jimiž v budoucnu nic neotřese. Pokud se úplněk dotkne vašich financí, vneste více pořádku, praktičnosti a rozvahy do své peněžní situace. Nenechte se strhnout vidinou snových zisků, ale zůstaňte nohama pevně na zemi.

 

9.10.2018 Nov

Novoluní nastává v harmonickém znamení Vah, ale hlavní směr udává Pluto a Neptun. Výsledkem bude větší emocionální nestálost a psychická nevyrovnanost.

Luna ve Vahách má sice mírumilovnou a diplomatickou povahu, ale negativní zásah Neptunu ji postaví mimo realitu. Tendence stavět vzdušné zámky bude mít za úkol rozptýlit a odvést pozornost od vnitřní melancholie, pocitu osamělosti a nespokojenosti.

Pluto zajde ještě dál. Jeho vliv pocítíte jako bezmoc, která se může projevit jako nutkavá potřeba udržet si věci, situaci, lidi, vztahy pod kontrolou za každou cenu. Pluto je jednoduše intenzivnější a dramatičtější. Bude vás stavět do situace, která bude vyžadovat radikální řešení.

Luna ve Vahách se dotkne vztahů a vaší role v nich. Kde a jak si ve vztazích stojíte? Jsou všechny vaše vztahy stále funkční, zdravé, podnětné? Nebo se staly brzdou, odebírají vám energii i radost a cítíte se vyčerpaní?  Tyto a podobné otázky přináší novoluní. Výsledkem může být podzimní očista, jež se projeví nejvíce ve vztazích, které máte s lidmi ve svém životě. Čas na ozdravnou kůru vztahů bude po následující 4 týdny.

Dalšími oblastmi, kterých se novoluní dotýká, jsou mateřství, vztah matka - dítě, reprodukční témata, rodinné vztahy. Je rozložení pozornosti, péče, podpory, lásky rovnoměrné? Neupřednostňujete druhé před sebou? Nestavíte potřeby ostatních daleko před svoje vlastní? Nov přináší informaci, že i vy jste důležitý/á a zasloužíte si stejné množství lásky, péče, podpory. Jste-li schopni doopravdy přijmout tuto jednoduchou pravdu, projeví se to ve vašich vztazích tím, že partneři nebo přátelé začnou mít víc času, pochopení i prostoru, která vám nabídnou.

Nov vybízí, abyste si víc věřili. Nejistota a zmatek ohledně toho, kdo jste, kam míříte, co děláte, sníží vaše sebevědomí a naruší sebepojetí. Pomoc najdete v pozitivních afirmacích a vizualizacích. Péče o sebe zahrnuje také kvalitní jídelníček a dostatek pohybu. Zdravý duch potřebuje zdravé tělo, které udržíte vyváženou stravou a dostatečným pohybem. V neposlední řadě pozorně prozkoumejte lidi, kterými se obklopujete. Jsou pro váš život výživou nebo jedem?

Opět se vrátíme k tématu moci, respektive boji o moc a potřebě kontroly. Nov vynese do popředí traumata, šikanu, strach ze smrti, zastrašování, ztrátu kontroly. Pokud si uvědomíte své strachy, najdete souvislost s potřebou kontroly, která vás má udržet v bezpečí. Do jaké míry je pocit bezpečí postaven na pevných základech a do jaké míry se vznáší ve vzduchu jako vroucí přání?

Neudržujete aktuální stav věcí z obavy, abyste nemuseli čelit větším strachům? Neutíkáte před strachem z konců a neuzavíráte se tak před životem, kde na vás čekají lepší možnosti a vyhlídky? Neodvracíte svou pozornost jinam ze strachu, co všechno je ve skutečnosti již mrtvé a nefunkční a co byste tedy měli nechat být, abyste znovu začali žít?

Novoluní přináší možnost všimnout si, co vám slouží ku prospěchu a co vás naopak otravuje jako jed. Co vám odebírá sílu? Co ve vašem životě již nemá své místo? Co je dobré pustit? V následujících čtyřech týdnech budete moci provést uzdravující detoxikaci ve svém životě, doslova i obrazně. Nenechte se k tomu dotlačit zdravotní krizí a udělejte první krok. Je čas ozdravit svůj život, vztahy a jít dál.

 

25.9.2018 Úplněk

Úplněk bude nejvíce ovlivněný Chironem a Saturnem. Výzva, na kterou úplněk poukazuje je utkat se se svým strachem a pocitem malosti, se sklonem k mučednictví, sklonem utíkat a vyhýbat se těžkostem a omezením. Úplněk do popředí vynese řadu témat týkajících se smrti, umírání, sexu, moci, agrese, traumatických zkušeností. Do jaké míry jednáte v souladu sami se sebou? Do jaké míry se umrtvujete, omezujete, sabotujete?

Úplněk se tentokrát zaměří na silné vnitřní konflikty, kterým se normálně snažíte vyhnout, proto na ně budete v následujících dnech narážet a vidět je kolem sebe. Cílem je zaměřit pozornost dovnitř a řešit tato témata u sebe. Kvůli tomu dojde ke střetu různých stavů a pocitů, jako např. deprese versus pocit jistoty a sebedůvěry. Konflikty se mohou odehrávat i na vyšší úrovni ve střetu hmoty a duchovní podstaty, zejména hodnot. Nebo někde mezi v oblasti já a ti druzí v mém životě.

Chiron ve spojení s úplňkem vynese na povrch hluboce zaryté strachy související s dětstvím, vzpomínkami a událostmi, která se staly během dětství. Prožitá traumata na sebe budou upozorňovat nejrůznějšími způsoby. Úplněk přinese spoustu vzpomínek ve snech, ale také zprostředkovaně, např. ve filmech. Nedochází k tomu jen tak mimochodem, nastává totiž příležitost postavit se těmto problémům a vyřešit je. Ať už půjde o strach ze smrti, sexu, peněz, úspěchu, intimity, přílišné blízkosti, důvěry, budete mít příležitost kterýkoli z uvedených strachů překonat.

Budete moci poznat a překonat vnitřní bloky, v horším případě je vryjete hlouběji do svého nitra, odkud budou dál působit a ještě silněji omezovat váš život. Na logiku a racionální myšlení se bohužel nemůžete spoléhat. Aktuálně jsou totiž blokované Saturnem, což se projeví černými myšlenkami, nejhoršími scénáři (taky by se mohlo stát - určitě se stane...), iracionalitou, nestálostí argumentů. Převládne zaujatost, umíněnost, předsudky. Čím víc se budete snažit uniknout bolestným vzpomínkám z dětství, které se začnou vynořovat a možná i narušovat váš spánek díky snům, tím víc se negativní projevy úplňku projeví.

Díky odvaze vrátit se k bolestným vzpomínkám, odhalíte souvislost mezi prožitým traumatem v dětství a událostmi, vztahy, vzorci chování a prožívání v dospělosti. Zpracování traumatu uvolní blokovanou energii, uzdraví zraněnou duši a odstraní těžkosti či neúspěchy, s nimiž aktuálně zápasíte.

Saturn se vás sice bude snažit dál držet v izolaci tím, že vyvolá pocity strachu, neschopnosti, osamělosti, studu nebo viny. Přesto Chiron přináší možnost uzdravení a osvobození z těchto omezení. Můžete změnit oběť v toho, kdo přežil a zvládl něco nesmírně obtížného. Můžete mučedníka změnit na vítěze.

Nejtěžší bude úplněk pro ty, kdo již trpí depresemi, procházejí náročným obdobím. Dále bude úplněk obzvláště náročný pro ty, kdo mají slunce, lunu nebo ascendent v prvních stupních (dnech) znamení Berana, Raka, Vah nebo Kozoroha.

 

9.9.2018 Nov

Novoluní nastává v opozici na Neptun, což bude mít za výsledek strach, lži, podvody, zmatek a chaos. Tendence znecitlivět a uniknout nepříjemným pocitům a stavům povede k chuti se opít, zapomenout, uniknout, obejít (něco), necítit.

Nov s sebou přinese ztrátu odvahy, energie, nejistotu. Zdroj pochybností a znejistění najdete v tendenci se srovnávat, posuzovat a hodnotit. V tu chvíli však půjde o ego a ne o skutečné Já. Budete proto náchylnější k manipulaci. Snadno narazíte na podvodníky a lidi s nečestnými úmysly. Zejména pokud si všimnete nárůstu sebekritiky, strachů, nejistoty, pochybností. Jde o známky toho, že jste vnitřně oslabení a snadno zmanipulovatelní.

Pozornosti by však neměly uniknout ani vaše skutečné úmysly a motivace. Povšimněte si důvodů, proč děláte, co děláte, čeho chcete dosáhnout, co chcete získat, proč, jak. Pokud jde pouze o vaše zvýhodnění a prospěch, převládá ego, které využije nejrůznější techniky k přizpůsobení si okolností a zkreslení reality. Manipulujete.

Cesta k pozitivnímu proplutí následujícími dny vede skrze upřímnost, velkorysost, vědomí si vlastního vlivu a moci a především v poctivém přístupu. Pokud dokážete sami před sebou přiznat skutečný stav, přijmout pravdu a odoláte pokušení upravit si fakta podle toho, jak vám to právě vyhovuje, dostanete se mnohem dál. Případné zkratky a „zrychlovačky“ totiž budou mít opačný efekt.

Novoluní přináší možnost spojit hmotné a duchovní, rozšířit si obzory a zlepšit své finanční možnosti. Můžete zvednout své sebevědomí, získat porozumění složitější situaci, vztahu, okolnostem, všimnout si nových příležitostí a cest. Díky tomu bude možné vyřešit problém, ať už se týká práce, zdraví nebo osobního života.

Novoluní ovlivní také Jupiter a Pluto. Jde o silné vlivy, jejichž přínosem teď bude úspěch, který bude přirozeným následek vývoje situace. Tento úspěch může mít mnoho podob, ať už profesní růst, finanční zlepšení, větší autorita, sebevědomí, spokojenost.

Spojení Jupitera, Pluta, Novoluní povede k posunu na vyšší úroveň. V tomto případě však zkratka povede zcela jiným směrem, jak je uvedeno výše. Dokážete nepodlehnout pokušení, naopak chytit správnou vlnu a s důvěrou se nechat nést k lepším zítřkům?

 

26.8.2018 Úplněk

Úplněk nastává v konstelaci draka, který má moc rozvinout skrytý potenciál a posunout vás na zcela jinou úroveň. Konstelace přinese plody dřívější práce a vynaloženého úsilí.  Tvrdá a vytrvalá práce konečně přinese výsledky a uznání. Život získá po bouřlivém období více stability, spolehlivosti, i když stále bude podporovat další růst a vývoj, ovšem jiným způsobem.

Úplňkové vlivy se odrazí na pevnějším sebevědomí a otevřou se dveře šťastným „náhodám". Nyní váš život, kariéra, snažení, projekt nabere klidnější tempo, které však bude obohaceno úspěchem, možná i protekcí. Projeví se chuť zkoušet věci nově, jinak. Snadněji odhalíte nové stránky své osobnosti, což bude možné díky pevným základům, které se právě dokončují.

Součástí konstelace draka je trigon Saturn-Uran, tedy fáze přechodu. Tato fáze bude doprovázena trpělivostí, metodičností, vše vyvážené novými způsoby, metodami, přístupy k obvyklým situacím, lidem, záležitostem. Fáze bude plynulá a bude podporovat hladký průběh nutných změn, které přinesou uznání a respekt.

Úplňková konstelace draka přináší odhalení či objevení velkého talentu, otevření potenciálu a úžasnou dávku štěstí. Jediným nebezpečím bude nedostatek vlastního přičinění, protože vše najednou poběží tak snadno, lehce, nekomplikovaně, že mnozí nebudou mít potřebu cokoli měnit, jakkoli zasahovat. Bude jim chybět vnější tlak, „důvod" se o něco snažit, takže pak nevyužijí skvělé příležitosti. Neusněte proto na vavřínech, ale chopte se šance, která se právě nabízí. Věřte, že nebude trvat dlouho.

Úplněk může přinést napětí do rodiny nebo domácnosti. Všimněte si emocionální zátěže, břemen, která jsou na vás rodinou kladena. Půjde především o vztahy, které máte s rodiči. Rodičem zde může být biologický rodič, starší partner/ka, nebo vztah, který vnímáte jako rodičovský (zástupný rodič nebo někdo, na koho se obracíte o pomoc, radu, podporu).

Klíčem k uvolnění napětí bude především vytvoření rovnováhy mezi vámi a rodiči. Příliš velkou loajalitu, zodpovědnost, ochranářství, pečování o rodinu, rodiče nebo i partnera je třeba uvést do rovnováhy s vlastním životem.

Může jít dokonce i o uvolnění se z minulosti, ze sevření, vlivu, moci, kontroly, které nad vámi rodiče měli. Pokud jste pracovali na vztahu s matkou v první polovině roku a na vztahu s otcem v posledních měsících či alespoň týdnech, dosáhnete konečně poslední etapy terapeutické práce. Najednou se před vámi otevřou nové možnosti, jak žít svůj život po svém. Začnete dělat věci po svém a objevovat vlastní způsoby, cesty, recepty na osobní vztahy, vedení domácnosti, kariéru, jednoduše jak žít svůj vlastní život.

Úplněk s úžasnou konstelací draka přináší velký úspěch, průlom, ale i finanční bohatství. Můžete se těšit na nový pocit bezpečí, jistoty a stability. Staré odchází a vy můžete vstoupit svobodnější, silnější do svého skutečného života neovládaného minulostí.

 

11.8.2018 Nov s částečným zatměním slunce

Novoluní je doprovázeno částečným zatměním slunce a ovlivněno především Merkurem. Konstelace ukazuje, že bude obtížné spoléhat se čistě na rozum a logiku, jelikož myšlenky budou zmatené. Komunikace obecně bude složitější, včetně schopnosti porozumět sám sobě a svým vlastním myšlenkám.

Můžete si všimnout, že elektronika nebude vždy fungovat, jak by měla. Může docházet k výpadkům proudu a komplikacím během cestování, v dopravě.

Dále si můžete všimnout nárůstu nervozity a úzkostných stavů. Mentální kapacity budou omezené a rozumové schopnosti budou snadno podléhat „přetížení sítě". Jelikož je Merkur navíc poškozený Jupiterem, projeví se sklon k aroganci, přehánění, povrchnosti a snaze zapůsobit frázemi a rádoby učeností. Snadněji než jindy narazíte na podvodníky, šarlatány, kteří líbivými slovíčky lehce opijí vaši mysl. Na lež, přetvářku a podvod teď narazíte téměř na každém kroku. V následujícím období bude obtížné se na druhé spolehnout a věřit jim.

Mezi projevy novu se řadí lhavost, nevyrovnanost, bezmoc. Problém je, že vše může být maskované opravdu velkým sebevědomím, hrdostí, pýchou, což bude často vnímáno jako úžasnost daného člověka, který se před vámi prezentuje.

Raději zaměřte pozornost na lidi, kteří zůstanou v pozadí, ale jejich práce a výsledky budou vzbuzovat skutečný respekt, disciplínu a skromnost.

Konstelace novu se zatměním slunce prozrazují, že momentálně snadno utratíte spoustu peněz za věci, které ani nepotřebujete. Stejně tak se častěji přejíte, opijete nebo budete daleko víc riskovat.  Jednoduše i zde platí doporučení umírněnosti a střídmosti, takže nic nepřehánějte.

Snažte se hlídat i svá slova a přístup. Schopnost správně odhadnout situaci i lidi bude výrazně oslabená. To povede k přeceňování sebe sama, dogmatičnosti a netoleranci. Raději vše dobře zvažte, než učiníte konečný závěr. Nechlubte se cizím peřím, protože nakonec víc ztratíte, než získáte.

Částečné zatmění slunce vnese do vztahů témata moci, kontroly a ovládání. Půjde především o vztahy otec - dcera. Konstelace novoluní bude navíc vytahovat minulost na světlo v podobě vzpomínek, ale také lidí, které jste už dávno neviděli.

Témata moci, kontroly, ovládání, vztah otec-dcera také ovlivní způsob, jak ženy budou vnímat muže. Máte-li jako žena nevyřešený problém se svým otcem, budete mít v následujících měsících možnost konfliktní záležitosti zpracovat. Pokud se budete snažit potlačit nevyřešené problémy, promítnout se do vašich vztahů v současnosti, protože bude skutečně potřeba na těchto problémech začít pracovat.

K hlavním tématům patří také manipulace, ovládání, sexuální zneužívání. Skrytá tajemství budou vyplouvat na povrch. Nesnažte se je ignorovat, ale berte je jako výzvu, že je čas tyto problémy začít řešit, uzdravit své nitro a najít klid, vyrovnanost, novou sílu do další, nové fáze vašeho života.

Vlivy tří zatmění po sobě se spojují a přinášejí mnoho tlaků, nepříjemností a destrukce včetně sebezničujícího jednání, stejně jako příležitost zdroje těchto problémů zpracovat a vyřešit. Dost pravděpodobně budete potřebovat pomoc, podporu, obzvláště u traumatickým zkušeností. Vyhledejte ji.

 

27.7.2018 Úplněk se zatměním měsíce

Úplněk umocněný zatměním nastane v konjunkci s Marsem a v kvadratuře s Uranem, což znamená velice náročné období, zejména po emocionální stránce. Mars přináší agresi a zlost, Uran přináší zkratovité reakce a odpor vůči omezením, byť jen zdánlivým.

Patrně si všimnete nejen své podrážděnosti, ale zejména frustrace. Vše bude probublávat z hloubky nitra, kde je jinak vše pečlivě uschováno a utěsněno. Čím míň si budete vědomi příčin svých nepříjemných nálad, tím silnější mohou být vlny nespokojenosti až vzteku.

Agrese a emocionální problémy přivodí celou řadu problémů. Mezi nimi budou převládat poruchy příjmu potravy, gynekologické problémy, obtížné porody, poporodní deprese a odmítání dítěte, úmrtnost novorozeňat a v neposlední řadě nárůst počtu sexuálních napadení.

Úkolem, který nadnáší náročný úplněk se zatměním měsíce, je naučit se udržet klid, nadhled, odstup i ve velmi vypjatých situacích. Pro mnohé půjde o nesmírně těžký úkol. Nebojte se proto vyhledat odbornou pomoc, která bude v následujícím období skutečně důležitá.

Omezující vlivy úplňku přinesou velké vnitřní přetlaky spolu s tím, jak budou aktivovat hluboce ukryté strachy z podvědomí. Jde o nejdelší zatmění měsíce v tomto století, což znamená, že jeho vliv na váš život je o to silnější a déle působící. Zatmění měsíce doplňuje témata zatmění Slunce ze 13.7.2018 a bude navíc obohaceno o další zatmění slunce v srpnu. Kompletní „balíček" bude mít účinnost minimálně do ledna 2019, ne-li déle.

Bude potřeba naučit se zvládat silné emocionální reakce. Jakmile si všimnete blížící se emocionální bouře, berte to jako signál k ústupu do ústraní a jako výzvu k obnově klidu. Bude nutné uvolnit emocionální přetlaky, jinak smetou vše, co je v dosahu.

Vše bude posilováno silným sexuálním napětím a frustrací. Nárůst sexuálních útoků, obtěžování, ale také vynořování starých vzpomínek týkajících se zneužívání, znásilnění a prožitého sexuálního násilí bude vyžadovat větší opatrnost a v mnoha případech spolupráci s odborným terapeutem na zpracování traumatických zkušeností. Bohužel tyto zkušenosti nelze zvládnout bez pomoci specialisty, což poznáte právě v nadcházejícím období, kdy se budou otevírat stará zranění.

Symptomy jako zlost, vztek, podrážděnost, impulzivní reakce, rychlé změny nálad, lekavost, netrpělivost jsou skutečně pouze symptomy, ukazateli větších problémů, které zmiňuji výše. Můžete tak reagovat na jakékoli náznaky nebo snahy vás omezit, ovládnout, přinutit k něčemu. I proto bude opravdu náročné uklidnit se, uvolnit se, získat odstup. Místo toho budete neustále připraveni se chránit nebo bojovat za svá práva, připraveni, že v jakékoli chvíli může vyskočit nebo vás překvapit něco nebezpečného.

Z uvedeného vyplývá, že nastává období, kdy je rozumnější odložit důležitá rozhodnutí a zásadní životní změny. Napětí bude jednoduše příliš mnoho a stejně tak krize, náročné situace i vnitřní stavy budou přinášet pro mnohé lidi pochybnosti, zda je možné takový nápor vůbec zvládnout.

Aktuální astrotip bude mít naprosto nejsilnější vliv na ty, kdo mají narozeniny v období kolem úplňku, zhruba 3-4 dny před i po úplňku, dále pro všechny narozené v prvních 10 dnech znamení Lva nebo Vodnáře. Tito lidé musí počítat s ročním působením popsaných vlivů. Nicméně aktuální úplněk zesílený zatměním měsíce zasáhne všechny.

 

13.7.2018 Nov s částečným zatměním slunce

© 2024 Copyright a grafika Zuzana Musilová