Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Jóga - co se děje na hodině

Publikováno: 16.04.2010

Skupinové lekce jógy jsou pořádané jednou týdně pro kolektivy maximálně 8 lidí. Cvičení probíhá v přátelské až rodinné atmosféře, kde se většinou také rozvíjí kamarádské vztahy mezi lidmi. Hodina začíná krátkým zrelaxováním od ruchu všedních dnů, následuje rozcvička a protažení.

Cvičení ásan, jak se jógové cviky nazývají, je doplněno podrobným probráním vždy jedné z nich. Ásanu si vysvětlíme a ukážeme včetně různých stupňů náročnosti samotného cvičení.

Provedení ásany je vždy rozděleno do několika stupňů náročnosti, protože pro někoho může být cvik těžší než pro jiného, kterému naopak bude dělat problém další ásana. Vždy se řídíme heslem „zůstat v ásaně po tak dlouhou dobu, dokud je příjemná a pohodlná“. Raději si cvik zkusit několikrát na okamžik než si nešetrným a násilným držením pozice ublížit.

Někdy se může stát, že ásana nejde vůbec. Příčin může být několik, např.:

  • Ztuhlost těla
  • Stav po nemoci
  • Únava
  • Strach
  • Starosti
  • Ochablost svalu

V takových případech dostanete přesný návod, co a jak cvičit, abyste se zbavili momentální únavy, obavy, starosti, a připravili tělo na ásanu postupně. To znamená, získáte návod, jak posílit konkrétní svaly a odstranit zatuhlost dané části těla. Během dalších lekcí jógy sami nejen ucítíte, ale také uvidíte osobní pokrok a změny, kterými bude Vaše tělo procházet. Zjistíte, že také řada běžných pohybů v každodenním životě je najednou jednodušší a snadnější.

Závěr každé lekce jógy je doplněn léčivou relaxací. Fyzické cvičení je tak dokonale kompletní díky uzdravujícímu vlivu speciální relaxace, která je zaměřená na nitro, duši a jemnou psychickou část hmotného těla. Každá hodina splňuje ucelený program pro harmonizaci těla a duše, řeší psychosomatické zdravotní i psychické problémy a jako bonus dodá tělu nádhernou eleganci pohybu.

Mohlo by vás také zajímat na téma Jóga:

Termíny cvičení. Klikněte.

Přihláška na jógu.

Články o józe.

Zpět

© 2024 Copyright a grafika Zuzana Musilová