Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Hathajóga

Publikováno: 10.01.2011

Jóga není jen souborem fyzických cvičení, je životním stylem, způsobem života, kdy principy a praktiky jógy slouží jako základ duchovního života. Klasická jóga pracuje s celou myslí a tělem. Podílí se na řízení mysli, kontrole a usměrňování emocí i těla. Tento úplný proces je nazýván jógové vědomí. K čemu je jógové vědomí dobré? Zamyslete se jinak:

HathajogaJak se chce člověk věnovat duchovním cvičením a duchovnímu životu, pokud nemá pod kontrolou své tělo, mysl a emoce?

Jak chce mít člověk pod kontrolou vlastní život, pokud nemá pod kontrolou své tělo a mysl?

Ve Feng Shui Terapie cvičíme klasickou jógu, známou jako Hathajóga. Hathajóga je systém preventivních a terapeutických ásan, krijí a technik. Ásana je pevná poloha těla, krija je praktika vedoucí k cirkulaci krve a nervové energie. Pránájáma je práce s dechem, dechová cvičení, která vedou k obnovení správného dýchání, aktivaci činnosti plic, je součástí terapie následků stresu, psychické nepohody, neklidu a podrážděnosti.

Hathajógové ásany stlačují reflexní nervy a jejich zpětná vazba pracuje jako akupresurní léčba, ovlivňuje blahodárně orgány celého těla, harmonizuje a léčí žlázovou aktivitu. Cvičení jógy vám pomůže znovu začít aktivně využívat své tělo, nenechat se již dál brzdit ztuhlým tělem nebo bolestí. Harmonizuje energie v těle a propojuje srdce s myslí.

Klasická jóga nabízí způsob, jak Joga_pro_zacatecnikydosáhnout klidu a míru v duši a spokojenosti se sebou samým za pomoci ásan, pránájámy a koncentrace. Skvělým společníkem pro jógu je meditace, kde je již nutné, alespoň částečně, umění ovládat své tělo. Meditace je technika zaměřená na práci s myšlenkami, pocity, emocemi, vzpomínkami, starostmi. Propojení jógy a meditace, jejichž součástí jsou léčivé relaxace, je dokonalým souborem pro základ duchovní práce. Je důležité začít od sebe, naučit se vnímat a ovládat své tělo, emoce i rozbouřenou mysl.

Přijďte k nám a vraťte do duše klid, radost, obnovte svou vyrovnanost a spokojenost se životem.

Klasickou jógu, Hathajógu, cvičíme každé pondělí a středu od 18 hodin. Počet míst je omezený, proto se přihlaste na své lekce hned. Klikněte.

Mohlo by Vás zajímat na téma jóga:

Termíny lekcí cvičení jógy.

Přihláška na jógu.

Další články na téma Jóga.

Články na téma Meditace.

Zpět

© 2024 Copyright a grafika Zuzana Musilová