Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Jóga je IN, ale změní vás, díl – 2.

Publikováno: 14.05.2014

V prvním dílu jsme uvedli některé z pozitivních dopadů cvičení jógy. V následujícím článku se podíváme blíže na změny, k nimž dochází uvnitř. Jak jste se dočetli v prvním díle: Jóga je IN, ale změní vás, při cvičení jógy dochází k vnitřním změnám, zejména v psychice.

Jóga se dříve používala jako přípravná technika pro meditaci. Úkolem jógy bylo ztišit mysl a pročistit emoce, aby bylo možné dostat se k podstatě duše, k vnitřní moudrosti, k vyšší bytosti skrývající se uvnitř každého.

Jako nástroj hluboké koncentrace pomáhá ovlivňovat emoce a myšlenky, aby nepůsobili chaoticky, jako větrná smršť, která vás strhne a vláčí bezvládně s sebou. Jóga vás naučí usměrnit své pocity a myšlenkyJoga_vas_zmeni, což pomůže využít jich lépe v praktickém životě.

Dokážete-li totiž řídit své myšlenky, působit na své emoce, nemohou vás zahltit. Naopak se stanou skvělými průvodci v každodenních situacích a vztazích. Ukázněná mysl vám snadno ukáže směr, který následovat, rozhodnutí, jež je pro vás nejlepší, způsob, jak se zachovat.

Jóga vás naučí plně si uvědomovat své pocity a moudře na ně reagovat. Tím vás uvádí do hlubšího propojení s životem a především se sebou samým.

Na téma jóga a meditace si přečtěte:

Jóga je IN, ale změní vás.

Podle čeho vybírat cvičení jógy.

Termíny našich lekcí jógy.

Meditace.

Zpět

© 2021 Copyright a grafika Zuzana Musilová