Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Léčivá síla meditace

Publikováno: 18.03.2010

Určitě znáte situace, kdy se snažíte ze všech sil, ale stále vás provázejí nepříjemnosti, problémy, překážky, které vás srážejí k zemi a ubírají na energii. Pro podporu psychické a emocionální pohody je potřeba odstranit těžkou energii z těla, uklidit vnitřní nepořádek.

Vnitřní nepořádek se může projevovat např. jako nedostatek koncentrace a přemíra myšlenek. Nepořádek se zrcadlí v práci, každodenním životě, ale také vztazích a finanční situaci. Vzniká napětí, které zpětně vede k podrážděnosti, vzteku a impulzivitě. Následně vás obtěžují negativní myšlenky plné strachu, obav, starostí, které zabraňují volnému toku energie v těle. Takový začarovaný kruh ústí do nemoci.

Všimněte si, že přístup druhých lidí k vám začíná být také čím dál méně pozitivní. Můžete se cítit ignorovaní, přehlížení nebo uražení. Po nějakém čase se negativní energie nahromadí tolik, že se vaše tělo začne bránit. Nejprve únavou, bolestmi, nachlazeními, nemocemi až do zhroucení vnitřních systémů, kdy tělo začíná opravdu vážně stávkovat.

Nejen v takových případech tělo i duše volá po klidu, zpomalení, ztišení, introspekci, nahlédnutí do nitra a pořádném úklidu. Na pravidelných meditacích poznáte léčivou sílu meditace a relaxace, naučíte se jim a poznáte řadu dalších cvičení k obnovování vnitřní rovnováhy, pohody. Probudíte vlastní samoléčebné procesy v těle, které sami o sobě jsou nejúčinnější prevencí.

Co znamená meditovat a jak na to se dozvíte na meditacích konaných každé novoluní a úplněk.

Mohlo by vás zajímat z Meditace:

Termíny na skupinové meditace. Klikněte.

Další články o Meditaci. Klikněte.

Astrotipy.

Zpět

© 2024 Copyright a grafika Zuzana Musilová