Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Meditace

Publikováno: 15.04.2014

Meditace je vynikající metoda zvládání stresu, v západním pojetí. Meditace pomáhá nenásilně, nenápadně za to účinně zmírnit až odstranit následky stresu jako jsou podrážděnost, problémy se spaním, nesoustředěnost, únava, zdravotní potíže, celková nepohoda.

Kromě jiného je však meditace nástrojem k dosažení vnitřního míru. Získáte klid a prostor, které zažijete uvnitř sebe a časem získáte pocit, že vnitřní klid a prostor se rozšířil za hranice těla. Obklopuje vás jako ochranný obal naplněný pohodou, odolností, vyrovnaností.

Jak začít trénovat meditaci

Prvním krokem je najít náznak vnitřního prostoru naplněného klidem. Když se posadíte a zkusíte meditovat, můžete vnímat nepohodlí, rychle se dostaví fyzické pocity jako je bolest, svědění, škrábání, snahaMeditace pohnout se, poposednout si. Vše doprovází velké množství myšlenek, které se valí jedna za druhou, někdy až nesmyslně nesrozumitelně. Fyzické pocity i myšlenky se rojí ze všech stran a zdá se, že jim nikdy nebude konec.

Vytrvejte. Snažte se nechat tělo být a soustřeďte se na myšlenky. Zkuste najít okamžik, kdy se myšlenky snaží popadnout dech. Okamžik, kdy jedna myšlenka střídá druhou. Snažte se zachytit setinu vteřiny mezi myšlenkami, protože právě tam se ukrývá tajemný prostor klidu a svobody.

Zpočátku to bude obtížné, ale pravidelné cvičení výrazně pomůže. Věnujte každý den několik minut meditaci a brzy se dostaví první úspěchy. Vaše mysl se zklidní, myšlenky se ztiší, hlava se uvolní, napětí povolí.

Na téma Meditace Vás může zajímat:

Další články na téma meditace. Klikněte.

 

Zpět

© 2024 Copyright a grafika Zuzana Musilová