Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Hathajóga je alchymie těla

Publikováno: 09.09.2011

Slovo Jóga znamená vzájemně spojit protichůdné síly, opačné vlivy. Sanskrtské slovo hatha se rozděluje na Ha a Tha, tedy Slunce a Měsíc. Jde o stejné síly jako je známější jin a jang, neboJoga, jin jang v psychologii anima a animus. V hathajóze jde o spojení dvou rozdílných energií jin a jang neboli spojení ženské a mužské energie.

Ženská energie je klidná, centrální, meditativní, zemitá, přijímající a smířená sama se sebou stejně jako s věcmi kolem sebe. Mužská energie je naopak aktivní, činorodá, povrchová, pohyblivá, proměnlivá, vyžaduje úsilí, vůli, jelikož dokáže působit na věci a měnit je.

Ze všeho nejdůležitější je však aktivovat obě lidem přirozené energie, harmonizovat je a naučit spolupráci, což maximálně oceníte v životě, kde se rovnováha energií projeví ve vztazích, partnerství, manželství. Harmonické spojení energií anima a animus se projeví jako láska, vyrovnanost a vnitřní klid. Ženská energie dá stabilitu, schopnost utvářet život, usmíří vás se sebou samými a mužská energie dodá potřebnou píli, která je nezbytná ke změně, provedení potřebných kroků a dosažení toho, po čem toužíte.

Práce se ženskou a mužskou energií je nejhlubší ve vnitřní Feng shui terapii, terapii zaměřené na vnitřní energie, síly, pocity, myšlenky, nitro, rozum i duši. Vynikajícím Joga, Hathajogadoplňkem Terapie je Hathajóga, která za pomoci cvičení jógových ásan napomáhá nitru. Přes práci s tělem vás dokáže přivést až do hlubin duše. Důležité je ovšem vůbec začít a po zvládnutí základů Hathajógy pronikat do hloubky její moudrosti.

To co můžete udělat teď hned je začít se učit základům cvičení Hathajógy na pravidelných cvičeních (termíny cvičení). Pro rychlejší postup můžete využít individuálních lekcí zaměřených pouze na sebe (přihláška). Pro důkladné změny a harmonizaci vnitřní energie je zde terapie, neboli vnitřní Feng shui jako nezbytná součást velkého Feng shui. Feng shui je východní nauka a nejucelenější duchovní systém zaměřený na práci s energií.

Velikým úkolem života je naučit se jej utvářet, ovlivňovat, měnit a zlepšovat, nejen konzumovat.

Z Feng Shui Terapie by vás mohlo zajímat na téma Jóga:

Termíny cvičení jógy. Klikněte.

Přihláška na cvičení jógy.

Další články na téma Jóga.

Další články na téma Terapie.

Další články na téma Feng Shui.

Zpět

© 2024 Copyright a grafika Zuzana Musilová